KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16217098
nr 1621 7098
Tore Nyberg
(1911-1993), Sverige
Oljemålning, "Interiör", inköpt på "De Unga" 1944. Signerad. Olja på pannå, 73x50 cm, yttermått inklusive ram: 90x67 cm
Tore Nyberg, svensk målare född i Stockholm 1911, död 1993.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 20 maj 2024
kl 20:40:04
600 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)